KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15936422
nr 1593 6422
Erik Olsson Sanda
(1919-2006), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 54/100, daterad -67, hus. Bildmått: 21z50 cm, yttermått inklusive ram: 43x73 cm
Erik Olsson Sanda, svensk bildkonstnär född 1919, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 januari 2024
kl 18:02:26
27/1 15:40:26
Erik Olsson Sanda
Läs mer om Erik Olsson Sanda
Lis Husberg (f. 1920)