KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15904171
nr 1590 4171
Börje Nilsson-Hugo
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, "Blomster i kruka". Signerad, daterad 1970. Olja på pannå, 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 cm
Börje Nilsson-Hugo, svensk bildkonstnär född 1913, död 1987 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 januari 2024
kl 18:33:25
15/1 18:04:40
Börje Nilsson-Hugo
Läs mer om Börje Nilsson-Hugo