KONST / Litografier / Färglitografi 16087096
nr 1608 7096
Eric Elfwén
(1921-2008), Sverige
Signerad, numrerad 318/360 1989. Färglitografi, daterad bildmått: 33x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:49:17
25/3 19:37:28
Eric Elfwén
Läs mer om Eric Elfwén