KONST / Litografier / Färglitografi 16034019
nr 1603 4019
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 40/385, daterad 94. Färglitografi, bildmått: 42x57 cm, yttermått inklusive ram: 60x74 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 mars 2024
kl 19:31:46
29/2 23:03:10
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson