KONST / Litografier / Färglitografi 16164236
nr 1616 4236
Karl Granquist
(1921-1994), Finland
"Dimanche". Signerad, numrerad 97/150. Färglitografi. Bladets mått: 38x47 cm, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.
Utrop:
500 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:12:16