Konstnärer & Designers
Emile Zoir
1867-1936Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs om andra konstnärer och designers på Metropol
Sålda föremål av Emile Zoir
Hitta fler föremål av Emile Zoir i www.auktionsprisbanken.se
9043 Oljemålning
Såld: 1.200 kr
Såldes den 29 april 2024 -
6184 Oljemålning
Såld: 600 kr
Såldes den 9 oktober 2017 -
3024 Etsning
Emile Zoir (1867-1936), Sverige. Motivet: 34,5x21 cm
Såld: 400 kr
Såldes den 22 oktober 2018
7276 Akvarell
Emile Zoir (1867-1936), 1911, Kust, 60x46
Såld: 400 kr
Såldes den 7 augusti 2017 -
5348 Oljemålning
Såld: 350 kr
Såldes den 11 oktober 2021 -
9066 Oljemålning
Såld: 350 kr
Såldes den 8 oktober 2018