MÖBLER / Stolar & Fåtöljer
Aktuella artister: Vico Magistretti
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Utrop: 1.500 kr
nästa vecka
6 maj kl 19:08 -
3176 Barstolar
Utrop: 1.500 kr
nästa vecka
6 maj kl 19:08 -
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Utrop: 500 kr
nästa vecka
6 maj kl 18:54
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 11.000 kr
6 maj kl 20:30
5147 Clubfåtöljer
Utrop: 2.000 kr
nästa vecka
6 maj kl 20:10 -
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Utrop: 500 kr
nästa vecka
6 maj kl 20:15 -
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Utrop: 1.500 kr
nästa vecka
6 maj kl 18:03
4328 Fåtölj
Nyrokoko, på trissor
Utrop: 500 kr
nästa vecka
6 maj kl 18:42 -
5122 Fåtöljer
Ett par
Utrop: 500 kr
nästa vecka
6 maj kl 19:03 -
6002 Fåtöljer
Utrop: 11.000 kr
nästa vecka
6 maj kl 20:30
1036 Karmstol
Rokoko
Utrop: 3.000 kr
nästa vecka
6 maj kl 19:04 -
5246 Stol
Afrikana
Utrop: 700 kr
nästa vecka
6 maj kl 19:11 -
4170 Stol
Senbarock
Utrop: 500 kr
nästa vecka
6 maj kl 18:05
4118 Stolar
Utrop: 500 kr
nästa vecka
6 maj kl 19:41 -
5345 Stolar
4 st, mahogny
Utrop: 500 kr
nästa vecka
6 maj kl 20:22 -
5143 Taburett
Karl Johanstil, björk. Längd: 68 cm
Utrop: 500 kr
nästa vecka
6 maj kl 19:55
1036 Karmstol
Rokoko
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 19:04
- Metropol Tipsar
6002 Fåtöljer
Utrop: 11.000 kr
nästa vecka
6 maj kl 20:30 -
1036 Karmstol
Rokoko
Utrop: 3.000 kr
nästa vecka
6 maj kl 19:04 -
5147 Clubfåtöljer
Utrop: 2.000 kr
nästa vecka
6 maj kl 20:10